در جلسه‌ راهبری وضعیت تصادفات استان مطرح شد:
همدان؛ رتبه سوم کاهش تعداد جانباختگان در تصادفات رانندگی

فرمانده فراجا استان: تعداد متوفیان سوانح رانندگی استان را در فروردین ۱۷، اردیبهشت ۲۸، خرداد ۲۶ و تیر ۳۵ نفر عنوان کرد و ادامه داد: تعداد متوفیان در استان به تفکیک شهرستان‌ها، ملایر ۲۸ نفر، بهار ۱۸ نفر، کبودرآهنگ ۱۶ نفر ، همدان ۱۲ نفر، رزن ۹ نفر، فامنین هشت نفر، اسدآباد هفت نفر، نهاوند ۶ و درگزین ۲ نفر است.

0

جلسه‌ راهبری وضعیت تصادفات استان با حضور «علیرضا قاسمی‌فرزاد» استاندار همدان، «فرزاد تیموری» معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار، سردار «سلمان امیری» فرمانده فراجا استان، «مهرداد صفری» فرمانده تیپ ۳۱۶ زرهی شهید قهرمان، «حسن خانجانی» دادستان عمومی و انقلاب همدان، «علی فکری» رئیس پلیس راه استان، فرمانداران شهرستان‌های ده‌گانه استان به صورت برخط (وبینار) و مدیران دستگاه‌های اجرایی و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی برگزار شد.

پیشگیری از رانندگی پرخطر فرهنگ‌سازی شود

استاندار همدان در این جلسه‌ گفت: باید از رفتار پرخطر برخی رانندگان درون‌شهری و برون‌شهری با فرهنگ‌سازی و اعمال قوانین پیشگیری شود. اقدامات لازم در جهت کاهش تصادفات درون‌شهری انجام شده است.

قاسمی فرزاد افزود: برای کاهش تمرکز ترافیکی در شهر اسدآباد، کنارگذر سیدجمال اسدآبادی به صورت یک طرفه به کار گرفته می‌شود. طرح ایمن‌سازی موکب‌های اربعین حسینی(ع) و خط‌کشی مسیر زائرین انجام می‌شود.

وی تأکید کرد: روند نصب دوربین‌های پایش تخلفات ترافیکی باید تسریع شود و قوانین برای متخلفین اجرا شود و پلیس راه در جهت کنترل سرعت برخورد قاطع داشته باشند. تسریع روند ساماندهی پل‌های عابر پیاده و نصب پله‌برقی و آسانسور در دستور کار باشد.

استاندار همدان گفت: در ایام سفرهای اربعین حسینی(ع) تمرکز لازم در جهت کاهش سرعت و رعایت قوانین و مقررات مورد توجه قرار گیرد تا تلفات جاده‌ای کاهش یابد.

متوفیان سوانح رانندگی در همدان ۱۶ درصد کاهش یافت

به گزارش ایرنا، سردار «سلمان امیری» نیز در این جلسه گفت: تعداد مجروحان در حوادث رانندگی در این مدت زمان نیز ۵۹۷ نفر ثبت شده که نسبت به سال گذشته ۹ درصد کاهش داشته است.

وی یادآور شد: تصادف خسارتی درون‌شهری در چهار ماه امسال نیز نسبت به مدت مشابه در سال گذشته ۵۸ درصد و در راه‌های برون شهری و محورهای ارتباطی ۳۴ درصد کاهش داشته است.

سردار امیری تعداد متوفیان سوانح رانندگی استان را در فروردین ۱۷، اردیبهشت ۲۸، خرداد ۲۶ و تیر ۳۵ نفر عنوان کرد و ادامه داد: تعداد متوفیان در استان به تفکیک شهرستان‌ها، ملایر ۲۸ نفر، بهار ۱۸ نفر، کبودرآهنگ ۱۶ نفر ، همدان ۱۲ نفر، رزن ۹ نفر، فامنین هشت نفر، اسدآباد هفت نفر، نهاوند ۶ و درگزین ۲ نفر است.

فرمانده انتظامی استان همدان با بیان این‌که با تخلفات حادثه‌ساز برون‌شهری برخورد شده است، افزود: سرعت غیرمجاز ۸۲ هزار و ۲۱۷ نفر با افزایش ۱۲ درصدی نسبت به چهار ماه اول سال قبل، سبقت غیرمجاز ۹ هزار و ۳۹۰ مورد با ۲۵ درصد افزایش تخلف، تجاوز به چپ با ۹ هزار و ۲۳۶ مورد با ۶ درصد افزایش و تخلف صحبت با تلفن همراه پنج هزار و ۶ مورد با ۲۹ درصد افزایش اعمال قانون شدند.

وی تأکید کرد: نقض فنی خودرو نیز ۲ هزار و ۷۱۶ مورد بود که افزایش پنج درصدی نسبت به مدت چهار ماه ابتدایی سال قبل داشت.

سردار امیری با بیان این‌که نبستن کمربند ایمنی هم با ۱۲ درصد افزایش به ۷۸ هزار و ۹۰۳ فقره رسید، افزود: مجموع تخلفات هم در سال جاری ۱۶ درصد نسبت به چهار ماه سال قبل به ۲۷۹ هزار و ۸۴۱ مورد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: در این مدت زمان ۴۷ خودرو به علت حرکات مخاطره آمیز توقیف و ۳۶۵ خودرو نیز به صورت ساعتی توقیف شدند.

فرمانده انتظامی استان همدان تصادفات خسارتی درون‌شهری را یک هزار و ۱۱۵ فقره عنوان کرد و گفت: تعداد مجروحان آن نیز ۱۵۰ نفر بوده که ۶۶ درصد تصادفات داخل شهری مربوط به عابران است.

سردار امیری گفت: در چهار ماه امسال تعداد خودرو در همدان پنج درصد و تعداد رانندگان نیز سه درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.

وی یادآور شد: سال قبل نیز ۱۶ میلیون تردد خودرویی زائران اربعین را در جاده‌های استان همدان داشتیم.

فرمانده انتظامی استان همدان پیشنهاد کرد: خودروهایی که بیش از ۱۵۰ کیلومتر سرعت می‌روند به مراجع قضایی معرفی شوند.

به گفته وی استان همدان یک هزار و ۵۴ کیلومتر راه فرعی ، سه هزار و ۳۹۵ کیلومتر راه روستایی، ۸۵ کیلومتر آزاد راه و ۹۴۰ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه دارد.

وی ادامه داد: در چهار ماه امسال ۸۹ میلیون و ۶۶۳ هزار خودرو در همدان تردد برون شهری داشته‌اند که نسبت به سال قبل پنج درصد افزایش داشته است.

رتبه سوم کاهش تعداد جانباختگان در تصادفات رانندگی

رئیس پلیس راهور استان همدان نیز گفت: استان همدان رتبه سوم کاهش تعداد جانباختگان در تصادفات رانندگی را به خود اختصاص داده است.

سرهنگ «علی فکری» تأکید کرد: ۴۵ درصد از جانباختگان در صحنه، ۴۹ درصد در بیمارستان و ۶ درصد نیز در حین انتقال به بیمارستان فوت می‌کنند.

رئیس پلیس راهور استان همدان گفت: ۷۰ درصد جانباختگان زیر ۵۰ سال هستند و بسیاری از مجروحان نیز دچار نقص عضو و قطع نخاع می‌شوند.

مکانیزه‌کردن پل‌های عابر پیاده

شهردار همدان نیز در خصوص مکانیزه‌کردن پل‌های عابر پیاده گفت: با عقد قرارداد با پیمانکاران درصدد هستیم هفت پل را به آسانسور مجهز کنیم.

«سیدمسعود حسینی» افزود: ۵۳ دوربین پایش تصویری در همدان داریم که ۱۵ مورد نیز به آن‌ها اضافه می‌شود.

وی ادامه داد: درصدد هستیم دوربین‌های مربوط به طرح فرد و زوج را در ۶ نقطه شهر نصب کنیم.

در پایان جلسه از اعضای کارگروه راهبری وضعیت تصادفات استان در راستای پیشگیری از حوادث و سوانح رانندگی و تعامل و همکاری سازنده با پلیس‌راه استان تقدیر شد.

گفتنی است، استان همدان رتبه سوم کشور در کاهش جانباختگان جاده‌ای در سه ماهه ابتدای سال جاری و همچنین رتبه سوم کشور در اجرای طرح نوروزی را کسب کرده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.