دعوا

0

*امین مرتضایی

ها… ؟! شیه ….؟؟! میپای ؟!.. دعوا !

من نمیدونم چرا توهمدان کلا  نگاه کردن جرمِ !.

یعنی تو همدان اکثر نزاع و درگیری ها سرِ نگاه کردن به همدیگه ست و بخاطر همین جز چهارشهر عصبی ایران شناخته شدیم!

بابا جان یکم این زاویه و نگاه رو عوض کنیم، شاید خب خوش‌تیپی، خوش لباسی، خوش قد و بالایی که بهت نگاه میکنند !…  کافیه فقط تو خیابون یکی به یکی نگاه کنه و جرقه آتیش دعوا و خشم و نزاع با این چند کلمه:  “هاااا؟؟؟ …. شیه ….؟؟؟ میپای ؟؟؟! ” زده میشه و یه جنگی در حد جهانی شروع میشه که بیا و ببین!

شما بیا برو دادگاه، چندین زوم کن و پرونده به اسم جرم  «ها ؟؟ … شیه …؟! میپای»  چیدن که در حال بررسی و رسیدگی به شکایات شون هست!

حالا خداروشکر تو آب و هوای کوهستانی و سرد سیر قرار داریم و یکم تَبِ تند و آتیش مون بخاطر همین فروکش شده وگرنه اگه توی هوای گرمسیر میخواستیم باشیم چی میشد !؟

از حق بخوایم نگذریم و عادلانه بخوایم قضاوت کنیم یکی از مهمترین دلایل پرخاشگری و عصبانیت مردم همدان، درآمد کم و خرج بالاست و یجورایی دخل و خرج شون با هم نمیخونه … شهری که نه اقتصاد داره،  نه یه دو تا کارخونه درست و حسابی داره خب معلوم که مردم اش زود جوش میارن!

شما بیا اقتصاد و درآمد مردم این شهر رو درست کن، مطمئن باش که خوش‌اخلاق‌ترین مردم ایران که هیچ جهان میشیم … شهری که دل مُرده ست و هیچ هیجان و تفریح درست حسابی نداره که جوان‌های اون انرژی شون رو تخلیه کنن، انرژی شون رو روی همدیگه با نزاع و درگیری تخلیه میکنند و همه این مواردی که ذکر شد دست مسئولین اعم از شخص استاندار رو می‌بوسه که اول از همه اشتغال و بعد معیشت مردم استان و شهر همدان رو سر و سامان بده و بعد هم اگه مجالی باقی ماند به مواردی دیگه رسیدگی کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.