رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان:
عملکرد ضعیف استاندار همدان در حوزه مسکن مشهود است

0

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان، می‌گوید: ما از رئیس جمهور انتظار داشتیم مدیران دولتی در استان همدان از روی برادری و همکاری متقابل با دیگر ارگان‌ها رفتار کنند، اما اکنون شاهد این هستیم تلاش می‌کنند ضعف عملکرد خود را با زیر سوال بردن دیگران جبران کنند و به نظر می‌رسد این رویه با نگاه مردمی و انقلابی دولت آقای رئیسی در تعارض جدی است.

«سعید حاجی‌بابایی» می‌افزاید: در بحث مسکن ملی ابتدا در تیرماه ۱۴۰۱ موضوع ۶۸۰ هکتاری مطرح شد که به علت معارضات زیاد با نامه وزارت راه و شهرسازی منتفی شد و سپس در آبان ۱۴۰۱ موضوع جذب هزار میلیارد تومان از وزارت راه و شهرسازی برای تملک اراضی توسط استاندار همدان مطرح می‌شود، که آن هم به نتیجه نرسید.

حاجی‌بابایی در این خصوص اضافه می‌کند: دی ماه ۱۴۰۱ استاندار همدان اعلام می‌کند مناطقی از شهر جورقان برای مسکن ملی شناسایی شده است که تاکنون خبری از کلنگ‌زنی اجرای این پروژه نیست!

وی ادامه می‌دهد: مسئله بعدی پیگیری شهر حورا مبتنی بر نامه دبیر شورای‌عالی شهرسازی و معماری کشور در بهمن ۱۴۰۱ بود که آن هم نیازمند تهیه طرح جامع و تفصیلی و تعریف عملکرد آن به لحاظ آمایش سرزمین بود که فعلا جهت بهره‌برداری و آماده‌سازی زمین به نتیجه نرسیده و در طول این مدت توافق با مالکین اراضی هم نتیجه عملیاتی به همراه نداشته است.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به این‌که هم‌اکنون نیز در فروردین ۱۴۰۲ موضوع اختصاص اراضی ۱۴۰ هکتاری موسوم به باغ میوه برای مسکن ملی مطرح می‌شود، می‌افزاید: این اراضی از گذشته دارای مالکیت دولتی بوده است و علت تعلل دولت در عدم بهره‌گیری از این اراضی محل ابهام و سوال است که با توجه به مرغوبیت این اراضی مدیران استان باید پاسخ دهند آیا نمی‌توانستند در طول دو سال گذشته با ایجاد ارزش افزوده روی این اراضی چند برابر زمین در مناطق دیگر تملک کنند؟

حاجی‌بابایی با انتقاد از این‌که حال مقصر به نتیجه نرسیدن مسکن ملی در طول این مدت متولیان اصلی این حوزه هستند یا دیگر ارگان‌ها، می‌گوید: متأسفانه عملکرد ضعیف استاندار همدان در حوزه مسکن مشهود است.

حاجی‌بابایی با اشاره به تدوین طرح جامع شهری نیز اضافه می‌کند: در خصوص طرح جامع برخی از مدیران استان آدرس غلط به مردم می‌دهند و تمام مشکلات همدان در حوزه قیمت مسکن، اجاره‌بها، تأمین زمین و غیره را به طرح جامع گره زده‌اند.

وی بیان می‌کند: کمیسیون شهرسازی شورای شهر کمک و تلاش زیادی برای اصلاح طرح جامع انجام داد، اما نمی‌توانیم حرف‌های خلاف واقع و غیرکارشناسی برخی مدیران را تحمل کنیم. واقعیت این است که مسکن ملی ارتباط چندانی با طرح جامع ندارد و اساسا تأمین زمین جهت مسکن ملی در اختیار مدیریت ارشد استان است.

عضو شورای اسلامی شهر همدان در همین باره، می‌افزاید: مگر نه این‌که اراضی ۱۴۰ هکتاری که اخیرا از سوی مدیریت ارشد استان به امر مسکن ملی اختصاص یافته قبل از تصویب و ابلاغ طرح جامع شهر همدان در شورای عالی شهرسازی و معماری به نتیجه رسیده است؟ مگر تاکنون این اراضی در طرح جامع شهری توسط مشاور مطرح بوده؟

حاجی بابایی بیان می‌کند: به نظر می‌رسد افرادی که چنین اظهار نظرات دارند، یا شرح خدمات تیپ ۱۲ طرح‌های جامع و تفصیلی را اصلا ندیده‌اند و یا متأسفانه به‌جای رسیدن به درد مردم درگیر بازی‌های سیاسی شده‌اند!

وی در پایان سخنانش، تصریح می‌کند: حداقل انتظار ما از مدیران دولت در استان این است اگر اظهارنظری می‌کنند مبتنی بر واقعیات و مبنای کارشناسی داشته باشد نه آن‌که با فرافکنی مردم را دلسرد کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.