تورج شعبانخانی در بیمارستان بستری شد

«تورج شعبانخانی» آهنگساز ترانه‌های خاطره‌انگیز، که برای برگزاری کارگاه آموزشی به همدان سفر کرده بود، به علت عارضه قلبی در بیمارستان قلب و عروق فرشچیان همدان بستری شد

1

همدان‌نامه: «تورج شعبانخانی» آهنگساز ترانه‌های خاطره‌انگیز، که برای برگزاری کارگاه آموزشی به همدان سفر کرده بود، به علت عارضه قلبی در بیمارستان قلب و عروق فرشچیان همدان بستری شد.

«حسین زندی» فعال فرهنگی در این‌باره گفت: قرار بود شعبانخانی جمعه گذشته در یک کارگاه آموزشی به آسیب‌شناسی صد سال ترانه در ایران بپردازد اما متاسفانه همزمان با ورود به همدان دچار عارضه قلبی شد و ابتدا به بیمارستان بوعلی منتقل و سپس در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان قلب و عروق فرشچیان بستری شد.

وی ادامه داد: شعبانخانی حدود ۵ روز است که در بیمارستان بستری است و علاوه بر عارضه قلبی از عارضه تنفسی نیز رنج می‌برد اما خوشبختانه به گفته پزشکان وضعیت او رو به بهبود است. هوشیاری وی رو به بهبود می‌رود اما به لحاظ جسمی خیلی ضعیف شده است.

شاید دوست بدارید :

زندی تأکید کرد: طرفداران شعبانخانی امیدوارند پس از رفع مشکل، این کارگاه برگزار شود چراکه این اولین باری بود که قرار بود چنین کارگاهی با حضور شعبانخانی در همدان برگزار شود.

شعبانخانی زاده ۱۵ بهمن ۱۳۲۹ در تهران آهنگساز، تنظیم‌کننده و خواننده موسیقی پاپ ایرانی است. وی فعالیت حرفه‌ای موسیقی خود را با موسیقی متن و آهنگسازی فیلم «آدمک» و معرفی فریدون فروغی شروع کرد. تورج بعد از انقلاب به همراه تعداد معدودی از خوانندگان و هنرمندان در ایران ماند و به‌رغم اصرار بسیار زیاد دوستان خواننده و همکار و با وجود این‌که خواهر و برادرش هم در آمریکا بودند از ایران خارج نشد، او در این سال‌ها ضمن آهنگسازی برای خوانندگان خارج از ایران با هنرمندان داخل نظیر رضا آریایی، ناصر عبداللهی و محمدرضا عیوضی همکاری داشته‌است.

خواننده‌محوربودن موسیقی در ایران باعث شده برخی آهنگسازان و ترانه‌سرایان به حاشیه بروند و در سایه خوانندگان بمانند. شعبانخانی از جمله این آهنگسازان است و با وجود این‌که حدود نیم قرن در زمینه موسیقی پاپ فعالیت کرده و آهنگ‌های ماندگاری خلق کرده اما بدون سر و صدا فعالیت حرفه‌ای خود را ادامه داده است. حضور او در کارگاه‌ها و مجامع عمومی به خصوص در همدان مغتنم است و باعث آشتی نسل جدید با موسیقی فاخر خواهد شد.

1 نظر
  1. منتقد می گوید

    عکساتون چرا همش دفرمه شده

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.